menu

Klub přátel umění v České republice, z s. (dále jen KPU ČR) byl založen v červnu 1993. Sídlo organizace je v Brně - Horních Heršpicích.

více informací

Divadlo Jarka Lokose - Brno

Divadlo Jarka Lokose Brno, pracuje v rámci Klubu přátel umění v České republice, z.s. Je v současnosti především tzv. „zájezdním“ souborem, se kterým se dětští i dospělí diváci mohou setkat nejen v různých koutech naší vlasti, ale například i při hostování na různých brněnských scénách.

Repertoár souboru vychází především z autorského pera současného principála divadla, herce Miroslava Krbka. Zaměření divadla je v duchu zesnulého zakladatele divadla, Jarka Lokose.

Soubor produkuje činoherní i hudební divadlo. Především pořady pro děti nebo estrádní pořady pro mládež a dospělé. Soubor spolupracuje i se členy jiných divadelních souborů.


  •  Šíleně smutný princ (audiopohádka - hudební CD)            Obal

Loňského roku jsme nahrávali hudební CD s pohádkou "Šíleně smutný princ", které je k dispozici na našich představeních.


  • Hudba z divadelní dílny          Plakát

Koncert je vhodný zejména pro děti od 4 do 8 let. V našem hudebním programu zazní hlavně autorská tvorba z naší divadelní dílny. Dále také jiné známé melodie. V těchto koncertech pro děti se postupně vystřídají vzácní hudební hosté. Hudebníci, písničkáři a zpěváci, např. písničkář Vojta Malík. Na naše malé diváky a posluchače čeká také milé překvapení v podobě dárků a sladkostí, které mohou vyhrát v divácké soutěži z oblasti hudby. Soutěž bude probíhat formou hádanek. Stačí správně odpovědět na otázku a výhra je vaše.

Koncert „Hudba z divadelní dílny“ bude také vhodný pro mateřské školy i pro první a druhý stupeň základních škol.

Autoři hudební tvorby z naší divadelní dílny: Jarek Lokos, Mirek Krbek a Vojta Malík.

Účinkují: Mirek Krbek – klarinet, flétna, bicí, zpěv, Jiří Osička – bicí a hudební host.

Koncertem provází: Mirek Krbek

Zvuk a hudební podklady: Jiří Osička

Režie: Mirek Krbek


Poprvé v historii Divadla Jarka Lokose jsme se rozhodli napsat a nastudovat vážný kus. Dříve jsme hráli původní komedie a kabaretní představení pro dospělé publikum. Také jsme od prvopočátku tvořili a dodnes tvoříme pro naše nejmenší diváky pohádky, zábavné programy a dětské kabarety.

Miroslav Krbek: Ve službách Napoleona
Představení jednoho herce
Napsáno na námět skutečných událostí a filmu "Napoleon a já".
Jedná se o stručný průřez celou kariérou francouzského císaře a generála Bonaparta Napoleona. Diváci uvidí drama, ve kterém ale nebude chybět na odlehčení i pár úsměvných situací.

Synopse: Ostrov Elba 1814. Martino, místní učitel, který učí své žáky dějiny a navíc jim vypráví vlastní příběh, který na vlastní kůži zažil. Nenávidí Napoleona, každou noc toho tyrana zabíjí ve svých snech. Když byl Napoleon poslán do exilu na jeho ostrov, Martino dostal konečně šanci svůj dávný sen uskutečnit. Nastoupil do Napoleonových služeb jako jeho osobní sekretář a dostal za úkol psát memoáry muže, kterého nejvíce nenáviděl. Časem však na krátkou chvíli začne podléhat jeho kouzlu. Příběh ovšem začíná pěkně od začátku. Už od francouzské revoluce. Vítejte v krvavé epoše gilotiny. 

Scénář a režie: Miroslav Krbek

Spolupráce při tvorbě technického scénáře: Jiří Osička

Osoby a obsazení: Miroslav Krbek v rolích: Martino Papuči,  Napoleon, František I., mistr Fontaneli, francouzský voják, Fréron                      

Hlasy propůjčili: Jiří Osička jako Napoleon, Vladimír Michal jako Murat

Světla, zvuk, mluvené, hudební, zvukové vstupy a jiné zvukové a světelné efekty: Jiří Osička

Scéna: Miroslav Krbek

Kostýmy: Divadlo Jarka Lokose

Výroba rekvizit a dekorace: Zdenek Havlík, Miroslav Krbek a Stanislav Rezek. Část dekorace věnovala nejmenovaná televize.

Technická a jiná spolupráce: Klub přátel umění v České republice, Studio Boratorium, Lada Krbková, Josef Mucha, Vladimír Michal, Luboš Titěra.


  • Divadelní perličky pro naše dětičky (soutěžně zábavná show)     Plakát

Mluvené slovo, živá hudba, zajímaví hosté z řad herců, bavičů, hudebníků a jiných kumštýřů, divácké soutěže o divácké ceny, divadelní umění, ukázky z různých pohádek v rámci divácké soutěže atd.

Účinkují: Miroslav Krbek, Vladimír Michal a hosté

Soutěžící: vybrané děti z publika

Scénář a režie: Miroslav Krbek

Kostýmy: Divadlo Jarka Lokose

Zvuk, světla, hudební vstupy: Jiří Osička

Spolupracují: Vladimír Michal, Lada Krbková, Josef Mucha


  • Hrajeme si s klaunem (soutěžně zábavná show)     Plakát

Zábavné soutěže o drobné ceny, hudební čísla, kopec legrace

Autor: Miroslav Krbek

Zvuk, světla, hudební a zvukové vstupy: Jiří Osička

Technická a jiná spolupráce: Vladimír Michal, Lada Krbková, Josef Mucha


  • Šíleně smutný princ (hravá pohádka, maximální spolupráce s dětským publikem, představení jednoho herce)     Plakát

Princ jménem Dobromil mladší se zamiluje do krásné kuchařky Mariany. Překážkou v jejich lásce je ovšem sám pan král Miroslav Dobromil, který je ke všem lidem na zámku, i mimo něj velmi hodný, ale sňatek s obyčejnou kuchařkou povolit odmítá. Prince to velmi raní. A není divu, že se z veselého prince stane šíleně smutný princ. Dostane se nakonec láska ke slovu? Získá princ Marianu? Dá jim tatíček král své svolení a požehnání? Odpovědi na tyto otázky najdete, pokud se přijdete na naše představení podívat.

Účinkují: Miroslav Krbek a děti

Scénář a režie: Miroslav Krbek

Scéna: Miroslav Krbek

Kostýmy: Divadlo Jarka Lokose

Hudba: Jarek Lokos, Miroslav Krbek, Vojta Malík

Texty písní: Miroslav Krbek, Jarek Lokos

Hudbu nahráli: Jiří Tytz – baskytara, kytara, Petr Kostelník: klávesové nástroje, Miroslav Krbek: bicí, klarinet, zpěv, HSDJL skupina Divadla Jarka Lokose

Zvuk a mastering: Jiří Osička

Hudební režie: Miroslav Krbek

Hudební vstupy a efekty: Jiří Osička

Nahráno ve Studiu Boratorium

Technická a jiná spolupráce: Vladimír Michal, Lada Krbková, Josef Mucha