menu

Klub přátel umění v České republice, z s. (dále jen KPU ČR) byl založen v červnu 1993. Sídlo organizace je v Brně - Horních Heršpicích.

více informací

Kluby, soubory, sbory

Divadelní soubor Naše divadlo Praha působí v hlavním městě od roku 2016. Vzniklo přechodem herců z několika pražských divadel. V současně době uvádí inscenace: D. Tristram - Opačné pohlaví,  M. Camoletti - A do pyžam! a J. Lokos - Za oponou.

Fotografie naleznete v galerii u Podzimního divadelního festivalu 2018 a 2019.

Další text připravujeme.

 

Foto Josef Mucha - říjen 2016

Klub umělců v ČR sídlí v Brně. Sdružuje především umělce, kteří tvoří samostatně a nejsou členy jednotlivých klubů (typicky výtvarníci). Sdružuje dále tzv. fandy umění, kteří buď sami netvoří nebo se zabývají technickou podporou, lektorskými službami...


Studentské divadlo Triobr sídlí v Brně. V současné době hraje středověkou hru Kovadlina na motivy německého autora 15. století, Hanse Sachse.

Divadlo Jarka Lokose Brno, pracuje v rámci Klubu přátel umění v České republice, z.s. Je v současnosti především tzv. „zájezdním“ souborem, se kterým se dětští i dospělí diváci mohou setkat nejen v různých koutech naší vlasti, ale například i při hostování na různých brněnských scénách.

Klub historických kol.